etiad
04 خرداد 1402 - 13:30

مردمی سازی اقتصاد را رقم بزنیم/پیگیری تحول اقتصادی در برنامه هفتم

بیرجند- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید مردمی سازی اقتصاد را رقم بزنیم گفت: دولت و مجلس تحول اقتصادی و مولد سازی را در برنامه هفتم توسعه پیگیری می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف صبح پنج شنبه در یادواره سرداران شهید و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه اظهار کرد: فتح خرمشهر در تاریخ ایران عزیز برای همیشه ماندگار خواهد ماند و در واقع یک روز به یادماندنی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سه سال قبل در هفته دفاع مقدس نیز به خراسان‌جنوبی سفر کردم، بیان‌کرد: همان زمان قول دادم که در فرصتی مناسب به دیدن مردم قانع و صبور شهرهای بشرویه و طبس بیایم.

وی ادامه‌داد: یکی از شهرستان‌هایی که بسیجیان و مردمانش با تمام وجود همیشه در جبهه حضور داشتند شهرستان بشرویه بود که امروز نیز مدیون این عزیزان و خانواده‌های ایثارگر آن‌ها هستیم.

جای ارزش و ضد ارزش عوض نشود

قالیباف گفت: یادواره‌های شهدا باید این نکته را به ما یادآوری کند که از فرهنگ و باورهای شهدا غفلت نکنیم که جای ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها عوض نشود.

وی با اشاره به اینکه در ایام ابتدایی جنگ فرماندهی کل قوا با بنی‌صدر بود، اظهار کرد: بنی‌صدر در جنگ معتقد به تئوری «زمین بدهیم و زمان بخریم» بود که این نظریه ما را به موفقیتی نرساند و مشکلاتی را به وجود آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان‌کرد: چند ماه بعد از عزل بنی‌صدر و با شجاعت و تدبیر رزمندگان حصر آبادان شکسته شد چرا که باور به استقامت و ایثارگری داشتند.

عوامل موفقیت در دفاع مقدس

قالیباف با بیان اینکه موفقیت‌های ما در عملیات‌های بعد از عزل بنی‌صدر به واسطه تغییر یک دیدگاه بود، اظهار کرد: فراهم شدن شرایط حضور مردم، تکیه به باورهای معنوی و … موجب پیروزهای بعدی ما در دوران دفاع مقدس شد.

وی بیان‌کرد: البته در کنار تکیه به باورهای معنوی، مباحث آموزش‌های نظامی نیز برای بسیجیان و فرماندهان ما اهمیت فوق العاده‌ای داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما هیچگاه از دوران هشت ساله به عنوان ایام جنگ یاد نکردیم بلکه از آن به نام دوران دفاع مقدس و جهاد یاد می‌کنیم که نشان از دیدگاه ما در آن ایام به یاد ماندنی دارد.

قالیباف با تأکید بر اینکه خدای دوران دفاع مقدس، خدای امروز در حوزه اقتصاد نیز است، یادآور شد: اگر امروز در اقتصاد دچار مشکل هستیم به واسطه نبود امکانات و نیروی انسانی نیست بلکه به واسطه ضعف در برخی از باورها است.

وی با بیان اینکه باید مردمی سازی اقتصاد را در کشور رقم بزنیم، ادامه داد: در عرصه اقتصاد نیز باید در کنار توکل به خداوند، تلاش، برنامه‌ریزی، ایثارگری و تعهد و … را همراه با جوانان متخصص و توانمند داشته باشیم.

هیچ کار خیری بالاتر از گره گشایی از کار مردم نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق باورهای ما ربا جنگ با خدا است، بیان کرد: اما به راستی چقدر این موضوع را مراعات می‌کنیم.

قالیباف با تأکید بر اینکه هیچ کاری بالاتر از گره گشایی از کار مردم نیست، یادآور شد: دولت و مجلس در کنار یکدیگر متعهد هستند که در برنامه هفتم بحث مولد سازی و تحول اقتصادی را به عنوان پیشران‌های قطعی پیگیری کنند تا مردم آن را در زندگی حس کنند.

وی بیان کرد: در کشور ما می‌توانیم موشک نقطه زن و … تولید کنیم ولی گاه در ساخت یک قطعه اتومبیل با مشکلاتی رو به رو می‌شویم که البته این مسئله به تفاوت دو دیدگاه بر می‌گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی جرأت حمله نظامی به ما را ندارند، یادآور شد: ولی در جنگ روانی، ترکیبی و اقتصادی به واسطه ضعف ما در این مسائل به مردم و نظام فشار وارد می‌کنند.

کارآمدی دین در اداره جامعه را اثبات کنیم

قالیباف گفت: انقلابی، سرباز ولایت و ایران دوست واقعی کسی است که کارآمدی دین را در اداره جامعه به اثبات برساند و مردم را در زندگی مادی و معنوی به آسایش و آرامش برساند.

وی یادآور شد: از اینکه در این سفر برخی از دوستان قدیمی خود در لشکر پنج نصر و تیپ امام رضا (ع) را زیارت کردم بسیار خرسند هستم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشکلات بشرویه در حوزه آب، کشاورزی و …را می‌دانیم و در مجلس شهدا برای رفع آن پیمان می‌بندیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237608